حوزه معاونت پژوهشی و فناوریمدیر امور فناوری

مدیر امور فناوری : مهندس مصطفی لک زائی

AWT IMAGE

پست الکترونیک : lakzaei@cmu.ac.ir

تلفن : 31272040 - 054 - داخلی 2040

گزارش بازدید ریاست محترم دانشگاه از مرکز فناوری اطلاعات


مرکز فناوری اطلاعات

AWT IMAGE

مرکز فناوری اطلاعات در اواخر سال 1391 تجهیز و افتتاح گردید. این بخش شامل کارشناسان فناوری اطلاعات، گروه فناوری و اداره انفورماتیک و امور رایانه ای می باشد که ماموریت اصلی آن فراهم کردن زیر ساخت‌ها و بسترهای لازم با همکاری سایر بخش های مالی، فنی و طرح و توسعه دانشگاه، مدیریت سرمایه‌ها در فناوری اطلاعات و ارائه خدمات رایانه‌ای به کاربران می باشد.

اداره انفورماتیک و امور رایانه ای 

رییس اداره انفورماتیک و امور رایانه ای : آقای آرش قهرمان

پست الکترونیک : ghahreman@cmu.ac.ir

کامپیوتر نقشی اساسی در تمام زمینه های مختلف و علوم گوناگون دارد. بنابراین تجهیز دانشگاه به مجموعه ای مناسب و کارا از کامپیوترها که برطرف کننده نیاز دانشجویان باشد همواره یکی از دغدغه های اصلی دانشگاه بوده است.
هم اکنون دانشگاه دارای دو سایت کامپیوتری مجزای کارشناسی (طبقه همکف) و تحصیلات تکمیلی (طبقه فوقانی) می باشد که هر کدام از سایت ها تعداد ظرفیت بالقوه 96 دستگاه رایانه دارد و هر کدام از کارگاه های کامپیوتر (3 کلاس) هر کدام ظرفیت بالقوه 40 کامپیوتر را دارد. سیستم wifi نیز در سایت ها نصب می باشد و دانشجویان می توانند به صورت Wireless از طریق لپ تاپ به شبکه متصل گردند. دانشگاه مجهز به تعداد مناسبی کامپیوتر با کیفیت می باشد که در دوقسمت سایت و کافی نت مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر آن تعدادی دستگاه پرینتر و سایر لوازم مورد نیاز نیز جهت استفاده دانشجویان و اساتید مهیا شده است.

خدمات اینترنت و IT :
دانشگاه مجهز به شبکه lan داخلی متشکل از سوییچهای سیسکو و فیبر نوری می باشد و تمام ساختمانهای اصلی از طریق فیبر نوری به سرور مرکزی متصل می باشند. کوی اساتید، خوابگاههای داخل دانشگاه و ساختمان اداری دارای شبکه اینترنت پر سرعت می باشد. اینترنت دانشگاه از مرکز تلفن بعثت چابهار از طریق فیبر نوری تأمین می گردد و دارای پهنای باند 40Mbps + 40Mps می باشد. تمامی سرورها در دانشگاه واقع هستند. دبیرستان دانشگاه، مسجد، ورزشگاه و بعضی از منازل اساتید در سطح شهر از طریق wifi outdoor به شبکه دانشگاه متصل هستند. جدیدترین نسخه نرم افزارهای رایانه ای بر روی ftp برای استفاده اساتید، کارمندان و دانشجویان قرار داده شده است.
تجهیز ساختمان جدید IT
 از برنامه های توسعه فناوری دانشگاه تجهیز ساختمان جدید IT
به تمامی امکانات می باشد. مرکز ظرفیت نصب تجهیزات بیش از 400 نود را دارد. لیکن در حال حاضر حدود یک چهارم این ظرفیت تامین امکانات شده است.

وب سایت دانشگاه
هم اکنون تلاش کارشناسان این واحد بر این است که بستر مناسبی را برای تبادل اطلاعات کاربران درون دانشگاهی و برون دانشگاهی فراهم نمایند اما لازم به ذکر است که این نتیجه وقتی بطور کامل حاصل خواهد شد که سایر بخش های دانشگاهی نیز در فرآیند اطلاع رسانی و به روز رسانی سایت مشارکت نمایند و با انتقادات و پیشنهادات خود بازخورد مناسبی را به این واحد ارائه دهند.

AWT IMAGE

-

راهنمای مراجعات مرکز فناوری اطلاعات

AWT IMAGE

محل استقرار کار دانشجویی ها:

- سایت کارشناسی برادران: مرکز فناوری اطلاعات، طبقه همکف، اتاق مدیر سایت

- سایت تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکترا): مرکز فناوری اطلاعات، طبقه دوم، اتاق مدیر سایت

- سایت خواهران (کلیه مقاطع): مرکز فناوری اطلاعات، طبقه دوم، اتاق مدیر سایت / بخش خواهران

محل کلاس های ویدئو کنفرانس و کارگاه کامپیوتر:

 این کلاس ها در طبقه همکف مرکز بوده و برای واحدهای ترمی فقط از روی سیستم گلستان قابل رزرو بوده و برای سایر موارد از طریق درخواست نامه رسمی به دفتر مدیر مرکز امکان پذیر است.

کلاس CCNA:

این کلاس متعلق به لابراتوار شبکه و کلاس های فوق تخصصی مرکز مربوط به کارشناسان خود مرکز می باشد.

تذکر مهم: هیچگونه کلاس ترمی مربوط به دانشجویان دکترا در مرکز برگزار نخواهد شد. جهت کلاس یا اتاق دانشجویان به گروه آموزشی خود مراجعه فرمایید.