جدیدترین اخبار دانشگاهجشن مبعث نبی مکرم اسلام(ص) تالار وحدت دانشگاه

ب

بعثت پیامبر(ص) بزرگترین حقیقت تاریخ است

رییس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در مراسم جشنی که به مناسب مبعث رسول اکرم (ص) با حضور مدیران و دانشجویان دانشگاه، در تالار وحدت دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار شد اظهار داشت: بعثت پیامبر(ص) در دوران جهل، ظلم و تاریکی بزرگترین حقیقت تاریخ بشریت بوده که این مهم سرآغاز آخرین پیام الهی برای بشریت است.

دکتر نصیری خاطر نشان کرد: هدف از بعثت؛ رساندن و شناساندن انسان به ارزش و جایگاه واقعی خود است تا صفات نیک جایگزین صفات منفی در بشریت شود.

وی از پیامبر(ص) به عنوان اسوه صبر و بردباری یاد کرد و افزود: ایشان با وجود مشکلات و مخالفت های شدید و همه جانبه قریش باز هم دست از امر اصلاح امت خود و ارشاد آنها به سوی یکتا پرستی و نشان دادن جایگاه والای انسان دست برنداشت و این در حالی بود که قریش با پیشنهادات مختلف سعی داشت ایشان را از رسالت الهی بازدارند که با ایستادگی پیامبر(ص) اسلام محمدی بر جهل و جاهلیت پیروز شد.

رییس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار یادآور شد: ما باید از تلاش و ایستادگی پیامبر(ص) درس گرفته و در راستای اهداف خود از ناهمواری های زندگی عبور کنیم تا به اهداف خود دست یابیم که اگر غیر این عمل کنیم موفقیت دست نیافتنی خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: با مبعوث شدن پیامبر ضلالت‌های جاهلیت با ارزش‌های انسانی هم‌چون مودت،برادری،ارزش دادن به انسان‌ها فارغ‌از جنسیت و توحید و یکتاپرستی جایگزین شدند.

رئیس داشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار تصریح کرد: پیامبر با ایستادگی در برابر کفار به ما نشان داد که ما محکوم به تسلیم شدن در برابر سختی‌ها و مشکلات نیستیم و باید با الگوگیری از پیامبرمان پرتلاش و پرتوان با خدمت به مردم به اعتلای اسلام کمک کنیمشایان‌ذکر است موسیقی،مسابقه دانشجویی،استنداپ کمدی و تئاتر ازجمله برنامه‌های جشن مبعث در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار بودند.

AWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGEAWT IMAGE